Показать сообщение отдельно
Старый 29.09.2023, 11:38   #13
YuraUA
Гуру
 
Регистрация: 15.12.2018
Ресивер: U2C S+Mini
Адрес: EUROPA
Сообщений: 4,298
Сказал(а) спасибо: 6,864
Поблагодарили 7,976 раз(а) в 3,573 сообщениях
Вес репутации: 27
YuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордится
По умолчанию

Україна вшановує пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру




Сьогодні День пам’яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
У 1941 році впродовж двох днів, 29-30 вересня, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення, передає Укрінформ.

:
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли ще близько 17 тисяч осіб.

Бабин Яр це злочин проти України, не тільки проти євреїв

Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва завдовжки два з половиною кілометри, глибина якої місцями сягала 50 метрів. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 осіб. Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами тіл розстріляних, зверху їх присипали землею.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, вбито 100 - 150 тисяч людей – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

У роковини трагедії Бабиного Яру 29 вересня Український інститут національної пам’яті, Світовий конґрес українців, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті за підтримки Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» проведуть спільний міжрелігійний захід на вшанування пам’яті загиблих.

Читайте також: У Києві вшанували пам'ять жертв Голокосту в Бабиному Яру
У День пам'яті трагедії Бабиного Яру світ має бути обʼєднаним у протистоянні зі злом.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук написав у Фейсбуці.

Спікер наголосив, що масовий розстріл мирного населення, скоєний 82 роки тому нацистськими військами у Бабиному Яру, був жахливим свідомим злочином, знищенням людей за національною ознакою.

"Усі ці роки світ памʼятав страшну сторінку історії з розумінням, що зло більше ніколи знову не відродиться. На жаль, сьогодні ми є свідками того, як російські терористи вдаються до масових розстрілів, масових катувань та поховань", - заявив він.

У день, коли вшановується памʼять тисяч невинних жертв, Голова ВР закликав світову спільноту бути обʼєднаними: "Обʼєднаними у протистоянні зі злом і консолідованим у притягненні до відповідальності за всі скоєні злочини".

Читайте також: У Києві відкрили виставку до 82-х роковин трагедії Бабиного Яру
Трагедія Бабиного Яру є нагадуванням про необхідність збереження миру. Про це у Телеграмі написав уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець

“Ця трагедія – наслідок людської інтолерантності та жорстокості. Спогад про цю сторінку історії служить нам згадкою про важливість поваги до людини, незалежно від її походження, віросповідання чи переконань. Окрім того, трагедія Бабиного Яру нагадує нам про необхідність збереження миру, якою так часто нехтують країни-агресори, піддаючи неймовірній жорстокості невинних людей”, - зазначив омбудсмен.

Як повідомлялося, напередодні у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» відбулося відкриття мультимедійної документальної виставки «Бабин Яр: Дзеркала смерті», у якій порівнюють злочини тоталітарних режимів у Другій світовій війні та сучасної pосії на території України."
YuraUA вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо: